- Označi katere naloge rešuješ:
Na drugi poli je potrebno rešiti tri od šestih sklopov nalog. Ne pozabi na prvi strani označit, katere sklope nameravaš reševati.
- Skrbno preberi naloge:
Dobro preberi, kaj točno naloga zahteva od tebe. Novo temperaturo ali spremembo temperature? Končno hitrost ali povprečno hitrost? Silo trenja ali silo podlage? - Naloge so lahko dolge:
Presenečen boš, koliko dijakov pusti del naloge prazne, ker ne vedo, da se nadaljuje na naslednji strani. Ne bodi med njimi.
- Računaj z danimi podatki:
Če je le mogoče, za izračun uporabi podatke, ki so ti bili podani. Tako bo manj odstopanja zaradi zaokroževanja in morebitna napaka prej ne bo vplivala na celo nalogo. - Pravilno podaj rezultate:
Rezultati morajo biti podati v decimalnem zapisu in zaokroženi na ustrezno število zanesljivih mest. Imej to v mislih, da ne boš po nepotrebnem izgubljal točke. - Piši enote:
Še ena banalnost kjer dijaki izgubljajo točke.
Rezultat naj ima ustrezno enoto. - Poznaj imena zakonov:
Ne pozabi si pogledat imena zakonov in enačb. Nekatere naloge na drugi poli namreč podajo ime zakona in pričakujejo, da napišeš ustrezno formulo. - Temperatura v kelvinih:
Enačbe kot so splošna plinska enačba, povprečna hitrost delca plina ali Stefanov zakon zahtevajo temperaturo podano v kelvinih. - Pravilno risanje sil:
Če naloga od tebe zahteva, da na skico vrišeš sile, naj bodo te narisane v ustreznem razmerju in naj imajo puščice prava prijemališča. - Vektorski in skalarni produkt:
Pri nalogah kjer nastopa navor, delo, sila magnetnega polja ali kakšna druga enačba, ki je prvotno podana kot vektorski ali skalarni produkt, ne pozabi upoštevati sinusa oziroma kosinusa.